X

Про рекомендування Ковбеля Максима Миколайовича для призначення на посаду судді Васильківського міськрайонного суду Київської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
07.05.2018
110/дс-18
Про рекомендування Ковбеля Максима Миколайовича для призначення на посаду судді Васильківського міськрайонного суду Київської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Козьякова С.Ю.,

членів Комісії: Василенка А.В., Гладія С.В., Козлова А.Г., Лукаша Т.В., Мішина М.І., Прилипка С.М., Устименко В.Є., Шилової Т.С., Щотки С.О.,

розглянувши питання про рекомендування Ковбеля Максима Миколайовича для призначення на посаду судді Васильківського міськрайонного суду Київської області,

встановила:

Указом Президента України від 15 червня 2012 року № 394/2012 Ковбеля Максима Миколайовича призначено на посаду судді Васильківського міськрайонного суду Київської області строком на п’ять років.

Строк повноважень судді Ковбеля Максима Миколайовича закінчився у червні 2017 року.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, встановленому законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VІІІ (далі – Закон) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом.

Рішенням Комісії від 20 жовтня 2017 року № 106/зп-17 призначено кваліфікаційне оцінювання 999 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Васильківського міськрайонного суду Київської області Ковбеля Максима Миколайовича.

Рішенням колегії Комісії від 18 квітня 2018 року № 401/ко-18 суддю Васильківського міськрайонного суду Київської області Ковбеля Максима Миколайовича визнано таким, що відповідає займаній посаді.

Наразі Ковбель Максим Миколайович обіймає посаду судді у зазначеному суді, але не здійснює правосуддя у зв’язку із закінченням строку повноважень, а отже, ця посада не є вакантною.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про надання рекомендації для призначення Ковбеля Максима Миколайовича на посаду судді Васильківського міськрайонного суду Київської області.

Керуючись статтями 93, 101 Закону, абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Комісія

вирішила:

рекомендувати Ковбеля Максима Миколайовича для призначення на посаду судді Васильківського міськрайонного суду Київської області.

Головуючий                                                                                                       С.Ю. Козьяков

Члени Комісії:                                                                                                    А.В. Василенко

                                                                                                                             С.В. Гладій

                                                                                                                             А.Г. Козлов

                                                                                                                            Т.В. Лукаш

                                                                                                                            М.І. Мішин

                                                                                                                           С.М. Прилипко

                                                                                                                           В.Є. Устименко

                                                                                                                          Т.С. Шилова

                                                                                                                          С.О. Щотка