X

Про поновлення кваліфікаційного оцінювання судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка Олега Борисовича на відповідність займаній посаді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
27.11.2023
25/ко-23
Про поновлення кваліфікаційного оцінювання судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка Олега Борисовича на відповідність займаній посаді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі колегії:

головуючого – Чумака С.Ю.,

членів Комісії: Пасічника А.В. (доповідач), Сабодаша Р.Б.,

розглянувши питання про поновлення кваліфікаційного оцінювання судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка Олега Борисовича на відповідність займаній посаді,

встановила:

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) до повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України належить проведення кваліфікаційного оцінювання.

Пунктом 20 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному Законом.

Згідно з пунктом 21 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершує процедури кваліфікаційного оцінювання, розпочаті до набрання чинності Законом, за правилами, які діяли на день початку такого кваліфікаційного оцінювання. Судді, які за результатами цих процедур підтвердили свою здатність правосуддя у відповідному суді, не проходять процедуру кваліфікаційного оцінювання для підтвердження відповідності займаній посаді.

Відповідно до рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 20 липня 2023 року № 34/зп-23 з метою вирішення питання щодо продовження процедур оцінювання, передбачених Законом, здійснено повторний автоматизований розподіл справ між членами Комісії стосовно осіб, п’ятирічний строк призначення яких на посаду судді закінчився.

Згідно з протоколом повторного розподілу між членами Комісії від 26 липня 2023 року доповідачем у справі визначено члена Комісії – Пасічника А.В.

На розгляд Комісії у складі колегії внесено питання про поновлення кваліфікаційного оцінювання судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка Олега Борисовича на відповідність займаній посаді.

Під час обговорення питання порядку денного Комісією встановлено таке.

Рішенням Комісії від 20 жовтня 2017 року № 106/зп-17 призначено кваліфікаційне оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка О.Б.

Рішенням Комісії від 16 березня 2018 року № 53/зп-18 затверджено результати першого етапу кваліфікаційного оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді «Іспит», складеного 21 лютого 2018 року, зокрема судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка О.Б., та допущено його до другого етапу кваліфікаційного оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді «Дослідження досьє та проведення співбесіди».

Під час проведення 25 квітня 2018 року співбесіди із суддею Ляшком О.Б. та дослідження інформації щодо відповідності судді критерію професійної етики, зокрема фактів, що можуть мати наслідком дисциплінарну відповідальність, Комісією встановлено таке.

Відповідно до ухвали Вищої ради правосуддя від 02 лютого 2018 року № 305/1дп/15‑18 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді Ляшка О.Б. за результатами попередньої перевірки дисциплінарної скарги в.о. начальника головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області Томчук О.В.

На день проведення співбесіди із суддею Ляшком О.Б. (25 квітня 2018 року) розгляд дисциплінарної справи не завершено.

Комісією 25 квітня 2018 року ухвалено рішення № 531/ко-18 про зупинення кваліфікаційного оцінювання судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка О.Б.

До Комісії 01 серпня 2019 року надійшло клопотання Ляшка О.Б. про поновлення кваліфікаційного оцінювання у зв’язку з тим, що підстави для зупинення кваліфікаційного оцінювання усунено. Вищою радою правосуддя розглянено дисциплінарну справу та ухвалено рішення.

Рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 05 липня 2019 року № 1793/1дп/15-19 притягнуто до дисциплінарної відповідальності суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка О.Б. та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.

Указані обставини є підставою для поновлення кваліфікаційного оцінювання судді Ляшка О.Б.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України, заслухавши доповідача та обговоривши питання порядку денного, дійшла висновку про необхідність поновлення кваліфікаційного оцінювання судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка О.Б. на відповідність займаній посаді.

Керуючись статтями 84, 88, 92, 93, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Комісія одноголосно

вирішила:

Поновити кваліфікаційне оцінювання судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка Олега Борисовича.

Продовжити проведення кваліфікаційного оцінювання з етапу «Дослідження досьє та проведення співбесіди» судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшка Олега Борисовича.     

Головуючий                                                                                                               С.Ю. Чумак

Члени Комісії:                                                                                                            А.В. Пасічник

                                                                                                                                     Р.Б. Сабодаш