X

Про розгляд заяви члена Комісії Ігнатова Романа Миколайовича щодо самовідводу

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
16.11.2023
128/зп-23
Про розгляд заяви члена Комісії Ігнатова Романа Миколайовича щодо самовідводу

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Сидоровича Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Волкової Л.М., Гацелюка В.О., Кидисюка Р.А., Кобецької Н.Р., Коліуша О.Л., Мельника Р.І., Омельяна О.С., Пасічника А.В., Сабодаша Р.Б., Чумака С.Ю., Шевчук Г.М.,

розглянувши заяву члена Комісії Ігнатова Романа Миколайовича про самовідвід,

встановила:

14 листопада 2023 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшло депутатське звернення народного депутата України Бужанського М.А. (вих.№ 240д9/8-2023/249885 від 13.11.2023), у якому порушуються питання щодо ініціювання та здійснення перевірки відповідності Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігнатова Романа Миколайовича критеріям доброчесності.

Пунктом 92 Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 жовтня 2016 року № 81/зп-16 (у редакції рішення Комісії від 19 жовтня 2023 року № 119/зп-23), визначено, що питання про відвід (самовідвід) члена Комісії вирішується відповідно до статті 100 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Згідно з вимогами статті 100 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права брати участь у розгляді питання та ухваленні рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання.

Рішення про відвід (самовідвід) ухвалюється більшістю голосів членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).

До початку обговорення питання порядку денного про вжиття заходів у зв’язку з надходженням депутатського звернення народного депутата України Бужанського  М.А. членом Комісії Ігнатовим Р.М. було заявлено самовідвід у зв’язку з наявним конфліктом інтересів, оскільки у вказаному зверненні порушується питання щодо перевірки його відповідності критеріям доброчесності.

Зазначене могло б викликати у стороннього спостерігача сумніви в безсторонності члена Комісії Ігнатова Р.М. під час вирішення цього питання.

Розглянувши вказану заяву, з метою забезпечення об’єктивності та неупередженості роботи Комісія дійшла висновку про необхідність задоволення самовідводу члена Комісії Ігнатова Р.М.

Керуючись статтями 92, 93, 100, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», розділом IV Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Комісія

вирішила:

задовольнити заяву про самовідвід члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігнатова Романа Миколайовича стосовно розгляду питання про вжиття заходів у зв’язку з надходженням депутатського звернення народного депутата України Бужанського М.А.

Головуючий                                                                         Р.М. Сидорович

Члени Комісії:                                                                      М.Б. Богоніс

                                                                                              Л.М. Волкова

                                                                                              В.О. Гацелюк

                                                                                              Р.А. Кидисюк

                                                                                              Н.Р. Кобецька

                                                                                              О.Л. Коліуш

                                                                                              Р.І. Мельник

                                                                                              О.С. Омельян

                                                                                              А.В. Пасічник

                                                                                              Р.Б. Сабодаш

                                                                                              С.Ю. Чумак

                                                                                              Г.М. Шевчук